• Jazda vláčikom

• V utorok 7.6.2022 sa žiaci 1. - 3.ročníka povozili na Vláčiku Kúpeláčiku na pozvanie pani primátorky Mgr. Zuzany Frajkovej Ďurmekovej. Šťastné a radostné deti sa so svojimi pani učiteľkami previezli k Labutiemu jazeru za krásneho slnečného dopoludnia a veselo mávali turistom a obyvateľom mesta.

Veľmi pekne ďakujeme vedeniu Trenčianskych Teplíc za milé pozvanie.

Text a foto: Z. Šlepecká

• Sladké potešenie

• Počas minulého týždňa boli všetci žiaci našej školy pozvaní na zmrzlinu podľa vlastného výberu v ZMRZLINE GIRANDOLA. Za sladké spríjemnenie MDD veľmi pekne ďakujeme majiteľovi zmrzlinárne.

Foto: Z. Šlepecká

• Výlet 4.A a 4.B

• Na sviatok MDD naši žiaci navštívili jednu z najkrajších častí Slovenska – Banskú Štiavnicu a okolie.

Navštívili Kaštiel sv. Anton a múzeum zvierat. Veľmi zaujímavá bola návšteva bane. Pútavé rozprávanie bývalého baníka im priblížilo ťažký prácu a život baníkov . Potom navštívili nový zámok so zaujímavou expozíciou obranných zbraní mesta proti tureckým nájazdom.

Žiaci si doplnili vedomosti z vlastivedy, prírodovedy a spoločným výletom si upevnili aj vzťahy medzi sebou v budúcej spoločnej piatej triede.

• MDD v ŠKD

• ŠKD oslávil 1.6.2022 MDD, ktoré bolo plné športu, zábavy a kreativity. Deti sa odreagovali pri detskej diskotéke. Ďakujeme KatkeSkrutkovej za občerstvenie a super ceny.

• Matičný beh

• Miestny odbor Matice slovenskej Trenčianske Teplice zorganizoval 1.6.2022 pri príležitosti MDD každoročný Matičný beh pre žiakov 1. - 3. ročníka. Beh sa uskutočnil aj v rámci Roku odkazu štúrovcov 2022, kedy uplynulo 200 rokov od narodenia viacerých štúrovcov: J. Francisciho, J. Kráľa, J. Kalinčiaka, J. Rotaridesa a ďalších.

Deti sa rozcvičili, súťažili, zabehali si podľa svojich kategórií a všetci dostali sladké odmeny a odznaky. Víťazi si odniesli aj krásne knižné ceny a diplomy.

Ďakujeme zástupcom Matice slovenskej za príjemne strávené dopoludnie.

Text a foto: Z. Šlepecká