• Mikuláš na 1.stupni

• V piatok 6. decembra 2019 bolo v škole veselo. Zavítali k nám milí anjeli i strašidelní čerti, ale hlavne dlho očakávaný Mikuláš.Deti mu spievali, recitovali, tancovali, zahrali divadielko, pretože chceli byť obdarované sladkou odmenou.Mikulášsku atmosféru priblížia zhotovené fotografie.

Text:  Z. Šlepecká,Foto: L. Pažítková, M. Jovanovičová, Z. Šlepecká

• Mikulášsky stolnotenisový turnaj

• Tento rok presne na Mikuláša sa na našej škole konal mikulášsky turnaj, ktorého sa zúčastnilo 43 žiakov. Zápasy boli napínavé plné bojovnosti, elánu, šťastia a chuti po víťazstve.

Na 1.mieste sa umiestnil Tomáš Martinka z 8.B triedy vo finále bojoval s Alexom Majerom ktorý skončil na 2.mieste. Tretie miesto si vybojoval Simon Sirotný.

Špeciálna pochvala pre 1 dievča - ktoré postúpilo do finálovej skupiny a nakoniec skončila na krásnom 4.mieste patrí Nine Kopčanovej zo 6.triedy.

Všetkým hráčom prajeme veľa síl a chuti športovať do ďalších turnajov. Vďaka patrí aj "profi" hráčom pomocníkom - Matúšovi, Jankovi  a Jakubovi.

• Plavecký výcvik

• Tento týždeň sa žiaci 1.A triedy zúčastnili plaveckého výcviku pod vedením pani učiteľky Mgr. Táni Janíkovej. Deti boli šikovné a vo vode sa im veľmi páčilo.

Mgr.Hrbáčiková

• Školské kolo olympiády z anglického jazyka

• Dňa 25.11.sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Zúčastnili sa jej žiaci z 6. až 9. ročníka. Boli rozdelení do dvoch skupín. Prvá skupina A boli zaradení žiaci 6. a 7.ročníka. 1.miesto Leon Matúš 7.A 2.miesto Peter Takáč 7.A 3.miesto Viktória Holá 6.A.

V druhej skupine B boli žiaci 8. a 9.ročníka. 1.miesto Vanesa Pavlíčková 8.A 2.miesto Nikolas Pánik 9.A 3.miesto Matúš Šipoš 9. A

Ďakujeme všetkým zúčastneným za odvahu a chuť rozvíjať svoje anglické zručnosti. A samozrejme gratulujeme všetkým umiestneným, ktorí boli odmenení potleskom a cenami, na ktoré nám prispela Rada rodičov. Ešte raz gratulujeme!

• Zážitkové vyučovanie s maliarkou M. Bulkovou

• Dńa 4.12.2019 strávili tretiaci príjemné dve hodiny s maliarkou Martinou Bulkovou, ktorá ich viedla pri tvorení vianočných pohľadníc. Deťom sa pohľadnice vydarili a ja verím, že potešia srdcia príbuzných

• Okresné kolo technickej olympiády

• Dňa 28.11.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola technickej olympiády v Trenčíne.

Kategória A: Ján Strieška a Jakub Hanuščin (9.ročník)

Kategória B: Samuel Žatko (7.ročník)

Olympiáda sa skladala z dvoch častí: Test - v ktorom si žiaci preverili svoje vedomosti  z techniky a praktická časť – zhotovenie výrobku podľa technického výkresu.

Žiaci boli veľmi úspešní a v oboch kategóriách získali 1.miesto a postup do krajského kola.

Srdečne im blahoželáme a držíme palce v krajskom kole.

• V Š E T K O V E D K O

• 28.11.2019 súťažilo na Slovensku 22 000 žiakov. Aj naša škola sa zapojila. Súťažilo 37 žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka. Každý súťažiaci dostane pekný diplom.  Ak sa zaradí vo svojej kategórii medzi 30 % najúspešnejších riešiteľov, získa titul a diplom VŠETKOVEDKO  a peknú cenu.

Zapísala Mgr.Mária Jovanovičová