• Naši prváci ukončili adaptačné obdobie a pani riaditeľka Denisa Križanová, ktorá sa na chvíľu stala kráľovnou v rozprávke zvanej ŠKOLA, ich pasovala za skutočných žiakov. Od tejto slávnostnej chvíle, poznačenej pandemickými opatreniami, budú dostávať za svoju prácu známky a správať sa tak, ako sľúbili. Držíme im palce!

Text a foto: Z. Šlepecká, L. Pinďáková

• Deň jablka na 1. stupni ZŠ

• Ľudová múdrosť hovorí: Každý deň jablko, od lekára ďaleko....

Aj tento rok sme si pripomenuli Deň jablka rôznymi aktivitami v rámci tematického vyučovania na 1. stupni. Žiaci so svojimi pani učiteľkami tvorili, počítali, písali, kreslili, súťažili, ale hlavne sa rozprávali o vitamínoch v jablku, ktoré sú v týchto ťažkých časoch také dôležité na podporu našej imunity. Viac fotografií nájdete v triednych albumoch.

Text: Z. Šlepecká

• Škola v prírode

• V dňoch 28.9. – 2.10. 2020 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili školy v prírode vo Vysokých Tatrách Aplend Holiday resort Veľký Slavkov. Bolo tam super, bolo veľa zábavy, učili sme sa a chodili sme na výlety. Aj napriek škaredému počasiu sme sa odviezli pozemnou lanovkou na Hrebienok a vyšli sme na Zamkovského chatu. Pozreli sme si aj Štrbské pleso a skokanské mostíky. Veľmi sa nám páčilo ubytovanie v chatkách a strava. Mali sme aj úžasných animátorov. Za túto skvelú školu v prírode ďakujeme pani učiteľke Adameovej a Mercellovej.

Napísala: A. Šebová, T. Vargová, M. Chybová