• Posolstvo mieru

     • Dnes sme začínali vyučovanie triednickou hodinou, ktorú sme venovali rozhovorom  o sile mieru a o jeho význame. Vidíme, čo sa deje okolo nás a nie je nám to jedno. Spolu sme vytvorili veľké posolstvo mieru pre všetkých, ktorí mier potrebujú. Za každého nášho žiaka a zamestnanca sa dnes narodila holubica mieru. Vďaka za spomienky a slová od srdca patrí p. Glamošovi, ktorí navštívil dnes žiakov 8. a 9. ročníka. 

    • Krajské kolo technickej olympiády
     • Krajské kolo technickej olympiády

     • Dňa 3.2.2022 sa uskutočnilo krajské kolo technickej olympiády on-line formou. Žiaci museli vyriešiť test a pracovali s technickým výkresom.Našu školu a celý okres Trenčín v kategórii B reprezentoval žiak 7. ročníka Andrej Valko.V krajskom kole technickej olympiády sa umiestnil na 1. mieste.

      Blahoželáme!!!!!!

      Zapísala Mgr. Marta Adameová

     • Škola zapojená do programu akadémie Mateja Tótha.

     • Aj naša škola sa zapojila do programu akadémie Mateja Tótha. Deti už majú za sebou prvé tréningy. Postupne sa oboznamujeme a učíme aktivity zamerané na rozvoj rýchlosti, vytrvalosti, sily, koordinácie a hlavne radosti zo športu. Do akadémie sú zapojené deti 1- 3.ročnika, vedené p.učBajčíkovou a p.učPažitkovou🙂

     • Prednášky - Aký bol rok 1989? a Kilt nie je sukňa.

      • Hodina  dejepisu a geografie s neziskovou organizáciou SEEDS na ZŠ A. Bagara

      Žiaci druhého stupňa si  užili 31.1.2022 vzdelávanie formou interaktívnej prezentácie s Evou Plánovskou a Alenou Koščovou na tému: Cestujeme v čase do roku 1989 a Škótsko –  kilt nie je  sukňa.  

      Deviataci a ôsmaci si zacestovali s prednáškou z dejepisu Cestujeme v čase do roku 1989. Cez osobný príbeh prednášajúcej sa žiaci dozvedeli o histórii, životných príbehoch našej krajiny a Európy v zlomovom roku 1989. Prierez historických udalostí cez spomienky, predmety a krátke videá o tom, čo viedlo k Nežnej revolúcii, ale aj o tom, čo sa dialo potom. 

      Siedmaci sa venovali geografii a téme Škótsko –  kilt nie je  sukňa alebo Škótsko – kockovaná exotika. Žiaci sa dozvedeli, že za exotikou netreba chodiť vždy až na druhý koniec sveta. Boli sami prekvapení, koľko vynálezov – okrem škótskej whisky – priniesli Škóti svetu. Dozvedeli sa ako to je vlastne s tým nosením kiltov? Či sú Škóti naozaj takí lakomí, ako sa o nich vtipkuje? A ako je to vlastne s Lochnesskou príšerou? Žiaci sa s cestovateľkou a sprievodkyňou vydali do Škótska a započúvali sa do úžasných príbehov.