• Rozprávkový muzikál Perinbaba

• V stredu 25.1.2023 sa žiaci 1. - 5. ročníka premiestnili do Okruhového Domu Armády v Trenčíne, kde si pozreli nádherný rozprávkový príbeh Perinbaba. Všetko sa im páčilo: kulisy, rekvizity, kostýmy, celá scéna, príbeh, herecké výkony, ale aj na vysokej úrovni zaspievané piesne. Ďakujeme Mestskému divadlu Trenčín za krásny kultúrny zážitok.

Zapísala: Z.Šlepecká

• DOD na SOŠ dopravnej v Trenčíne

• Dňa 20.1.2023 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili dňa otvorených dverí na SOŠ dopravnej v Trenčíne.

Žiaci si pozreli priestory školy, učebne, trenažéry, v ktorých sa vzdelávajú budúci odborníci v oblasti dopravy, logistiky a ekonomiky a pošty.

• Prednáška o dobrovoľníckej činnosti

• Žiaci 7. ročníka sa dňa 19.1.2023 mali možnosť dozvedieť o aktivitách dobrovoľníckej skupiny, ktorá pôsobí v našom regióne. Vypočuli si o motivácii ľudí, ktorí vykonávajú tieto činnosti, aké sú možnosti sa ku nim pripojiť a čo všetko dobrovoľníci robia. Dohodli si spolu ďalšie spoločné  aktivity, na ktoré sa veľmi tešia.

• Ekoalarm 2

• Dňa 19.1.2023 sa žiaci 2., 3. a 4. ročníka zúčastnili 2. časti enviromentálneho vzdelávania o triedení odpadu prostredníctvom webináru. Dozvedeli sme sa o správnom triedení odpadu a jeho následnej recyklácii. Výzvou pre všetkých detských nadšencov ekológie je, aby sa odpad správne triedil nielen v škole, ale aj doma.

• Výsledky hlasovania o školskej kolekcií

• Z minulotýždňového hlasovania o výzor novej školskej kolekcie už poznáme víťazný motív. Do hlasovania sa zapojilo 102 žiakov v priebehu 5 dní, ktorí rozhodovali spomedzi 3 dizajnov.

Najväčší počet žiakov zaujal motív číslo 2 s počtom hlasov 50.

Tento motív bude použitý na novej školskej kolekcií oblečenia, ktorú si budete môcť od 23.1.2023 zakúpiť na e-shope.

Tešíme sa, že ste mali záujem rozhodnúť o výzore tejto kolekcie v takom štedrom počte a radi Vás uvidíme v škole v oblečení s výherným motívom.

• Výtvarná súťaž "Fľaša cestovateľka"

• V mesiaci november sa niektoré triedy na 1. stupni zapojili do celoslovenskej súťaže poriadanej spoločnosťou Vetropack Nemšová s.r.o. pod názvom "Fľaša cestovateľka". Žiaci mali namaľovať obrázok s tematikou sklenenej fľaše na výlete, ktorá objavuje nové miesta a nové krajiny. Pri svojom cestovaní zisťuje, či tam ľudia nevyhadzujú sklo do prírody, či správne triedia odpad a aké dobroty najradšej nakupujú v sklenených obaloch. Naša škola do súťaže poslala 12 výkresov. Šťastie mala žiačka 2.B Timea Blahová, ktorá patrila medzi ocenených. Gratulujeme!

Zapísala: Z. Šlepecká

• Spustenie hlasovania o podobe školskej kolekcie

• Krásny deň všetkým,

máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 13.1. o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky :-)