• Deň Zeme v 3.ročníku

     • V rámci osláv Dňa Zeme sa v našej škole uskutočnilo viacero aktivít. Jednou z nich bolo aj čítanie rozprávok s ekologickým zameraním pre žiakov 3.ročníka, ktoré si pripravila p. Starostová (Mestská knižnica TT) a p. Sedláková (Oddelenie životného prostredia MÚ TT). Žiaci následne výtvarne stvárnili ilustrácie rozprávok. Po vyhodnotení výtvarných prác pani primátorka Mgr. Zuzana Frajková Ďurmeková ocenila žiakov hodnotnými cenami.

      Za peknú aktivitu a spoluprácu ďakujú žiaci 3.ročníka a triedne učiteľky.

     • Deň Zeme v ŠKD

     • Aj tento rok sme si s deťmi V ŠKD pripomenuli Deň Zeme. Tejto téme sme sa venovali počas celého týždňa. Pre deti sme pripravili zaujímavé aktivity, vďaka ktorým si uvedomili aké je dôležité chrániť našu planétu: vysadili sme semienka a rastlinky do nádob z odpadového materiálu; kreslili na asfalt, kde si deti pomocou farebných kried zhmotnili svoju predstavu o krásach Zeme; zopakovali sme si triedenie odpadu; viedli rozhovory, ako ešte pomôcť planéte šetrením vody, energiami a recyklovaním. Na záver si každé  odelenie vytvorilo svoj spoločný plagát, pri ktorom sa deti naučili správne rozlišovať prospešné veci od tých, ktoré sú pre našu Zem škodlivé. 

     • Výchovný koncert

     • Dňa 21.4.2023 sa žiaci I. stupňa zúčastnili na výchovnom koncerte v telocvični školy. Svoje umenie a šikovnosť im predviedli spolužiačky zo ZUŠ v Trenčianskych Tepliciach. Tanečníčky predviedli nielen baletné umenie, ale aj hip hop a iné moderné tance.

      Okrem krásneho vystúpenia sa deti zabavili tancami, piesňami nových kamarátov v zábavnom programe. Deti si zatancovali aj žobkou, ktorá prišla ku nám na návštevu. 

    • Deň Zeme
     • Deň Zeme

     • Deň Zeme je celosvetový sviatok, ktorý oslavujú milióny ľudí na svete 22. apríla. Jeho hlavnou myšlienkou je upozorniť na dopady ničenia životného prostredia. Aj deti našej školy sa zapojili do ekologických aktivít a v týždni od 17. - 21.4.2023 sme upratovali okolie školy- menšie deti zbierali odpadky, pohrabali napadané lístie, pozametali chodníky. Staršie deti upratali detské ihrisko a jeho okolie, vyčistili športoviská, žľaby od napadaného lístia. Amfiteáter sme po zime pozametali a zbavili odpadkov. Všetkým účastníkom ďakujeme.

     • Talenty

     • Vážení rodičia!

      Máte  doma malého hudobníka, speváka, recitátorku, tanečníčku  alebo talent, ktorý  ešte nikto neobjavil?  Môže sa prezentovať  v programoch, ktoré  organizuje mesto Trenčianske Teplice.

      Ak  má Vaše dieťa záujem stať sa členom  talent kolektívu bližšie informácie na tel čísle: 0910780667 (pani Z. Starostová, MS Trenčianske Teplice)

       

     • Veľká noc v ŠKD

     •  

      Veľká noc je okrem kresťanského sviatku aj sviatkom oslavy jari a všetkého, čo sa s jarou spája. Symboly Veľkej noci ako maľované vajíčka a zajačiky sme použili pri našom veľkonočnom tvorení. Vyčarovali sme prekrásne farebné vajíčka na papieri, aj jednoduchou metódou vyšívania, zajačiky z papiera a CD, kuriatka ukryté vo vajíčku, ovečky a dekorácie z paličiek.  Naučili sme sa zdobiť s cukrovou polevou. Naše oddelenia sa odeli do jarných farieb a nástenky  rozkvitli kvietkami. To všetko je práca našich šikovných detí.

      Prajeme Vám všetkým prekrásne a pokojné  prežitie veľkonočných  sviatkov.

       

     • Návšteva členov českého školského parlamentu u nás na škole a Deň dvojičiek

     • Počas štyroch dní / 27.3. – 30.3. 2023/ sme mali v našej škole dôležitú návštevu. Prišli k nám naši českí priatelia  - členovia školského parlamentu zo ZŠ Moravské Budějovice, ktorých sprevádzali ich pani učiteľky a pán riaditeľ – koordinátor parlamentu.

                Podstatou ich návštevy bolo predávanie si skúseností a zručností v oblasti tvorby aktivít a efektívneho fungovania školského parlamentu. Českí žiaci sa okrem toho, taktiež, zúčastnili aj vyučovacích hodín, a tak mali možnosť porovnať  naše vzdelávacie systémy.

                Oba školské parlamenty spoločne organizovali Deň dvojičiek – od propagačnej, cez organizačnú až po realizačnú časť/. Táto akcia mala na škole úspech a celý priebeh návštevy bol skutočne užitočným prínosom pre ďalšie fungovanie oboch parlamentov a pre ich budúcu spoluprácu.

     • Súťaž v preskokoch cez švihadlo

     • Na škole konal už štvrtý ročnik preskokov cez švihadlo. Súťažili sme v dvoch disciplínach : vytrvalostná- skáč ako dlho vieš bez chyby a rýchlostná- počet preskokov za 1 minútu.

      Najviac preskokov sa podarilo Linde Majerníčkovej zo 4.triedy. 

      Všetkým deťom gratulujeme k pekným výkonom a tešime sa opäť o rok. 

     • MAREC V ŠKD

     • V priebehu mesiaca marec sa deti v našom školskom klube zapojili do viacerých zaujímavých aktivít. Môj najobľúbenejší rozprávkový hrdina - výtvarná súťaž; Záložka do knihy - využitie rôznych výtvarných techník; Všetko čo viem, napíšem - vedomostný kvíz;  MDŽ - darčeky pre mamičky; ovocie v našom jedálničku; súťaž v hre ,,Dáma" a pohybové hry v triede. Pozrite si galériu prác vašich detí, ktoré v školskom klube nielen oddychujú, ale aj usilovne pracujú a vzdelávajú sa. 

    • Noc s Andersenom
     • Noc s Andersenom

     • V piatkový večer sa škola premenila na rozprávkové kráľovstvo, kde ožívali rozprávkové bytosti. Štvrtáci sa zapojili do projektu Noc s Andersenom, aby sa dozvedeli niečo o hrdinovi knihy Malý princ. Svoje vedomosti museli využiť v kvízových otázkach o rozprávkach a rozprávkových bytostiach, tvorilli príbehy, skladali slová, vety, aby získali dostatok bodov potrebných na získanie indícií a bateriek, ktoré mohli použiť pri hľadaní pokladu v tmavých komnatách školy. Našťastie máme šikovné deti, ktoré poklad našli, nikto sa nestratil a ani zo strachu predčasne neukončil hľadanie.

     • Veľkonočná výzdoba v našom meste

     • ​​​​Blížia sa veľkonočné sviatky, ktoré sú spojené s mnohými symbolmi a tradíciami. K nim neodmysliteľne patrí aj veľkonočná výzdoba, pripomínajúca príchod najkrajšieho ročného obdobia. 

      Do výzdoby a skrášlenia nášho mesta sa v spolupráci s mestom Trenčianske Teplice zapojili aj deti zo ŠKD pri ZŠ A. Bagara. Prispeli tak k sviatočnej atmosfére nielen pre obyvateľov, ale aj návštevníkov nášho mestečka.