• Týždeň zdravej výživy v ŠKD

     • Minulý týždeň od 22.5. do 26.5.2023 sa v ŠKD niesol v duchu zdravej výživy. Počas celého týždňa boli pre deti pripravené rôzne aktivity spojené so zdravou výživou a správnou životosprávou. Porozprávali sme si o tom, čo je zdravá výživa, čo majú deti jesť a naopak načo si treba dávať pozor a čomu sa treba vyhýbať. Vypestovali sme si mikrobylinky, klíčili  rôzne strukoviny, vytvárali pestrofarebné potravinové pyramídy, súťažili v poznávaní ovocia a zeleniny. Na záver sme pripravovali rôzne zdravé pomazánky, na ktorých si deti veľmi pochutili. K zdravej výžive a správnej životospráve neodmysliteľne patrí pohyb a šport. My v ŠKD sme náš týždeň zdravej výživy a správnej životosprávy tiež zavŕšili pohybovými hrami. Prežili sme spolu týždeň plný pekných zážitkov a získali sme množstvo nových a užitočných informácii.  

     • O2 Športová akadémia Mateja Tótha

     • Aj naša škola je súčasťou celonárodného programu olympijského víťaza Mateja Tótha. 

      Od septembra 2022 tréneri O2 Športovej akadémie Mateja Tótha aktívne vedú našich žiakov k pravidelnému pohybu. Vďaka prepracovanej metodike sa žiaci zlepšujú po športovej, zdravotnej aj mentálnej stránke, a to všetko zábavným spôsobom plným hier a súťaží. Vďaka všeobecnej pohybovej príprave, majú naši žiaci v akadémii možnosť sa neskôr venovať akémukoľvek športu a budú naň dobre pripravení.

      Možno aj niektoré z našich detí sa raz stane olympijským víťazom, dnes im vďaka programu akadémie dávame túto šancu 😊.

    • Letné tenisové tábory pre deti
     • Letné tenisové tábory pre deti

     • Vážení rodičia, aj tento rok môžete Vaše deti prihlásiť počas letných prázdnin na TENISOVÉ TÁBORY, ktoré sa uskutočnia v príjemnom prostredí kúpeľného parku v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. Na deti čaká bohatý program, zábavné aktivity, rôzne atrakcie, kúpalisko, minigolf a samozrejme tenisové tréningy ako pre profesionálov. Tak neváhajte a prihláste svoje deti na tenisové tábory.

       

      TERMÍNY :    17.7. – 21.7. 2023  /  pondelok – piatok  /  8:00 -16:00  / 

       

                            24.7. – 28.7.2023  /  pondelok – piatok  /  8:00 -16:00  /

       

                            7.8. – 11.8. 2023  /  pondelok – piatok  /  8:00 -16:00  /

       

                            14.8. – 18.8. 2023  /  pondelok – piatok  /  8:00 -16:00  /

       

      VEK:   6 – 13 rokov (v prípade súrodencov zoberieme aj mladšie, resp. staršie deti)

       

      PRIHLÁŠKY:  Cez  PRIHLASOVACÍ  FORMULÁR  

       

      KONTAKT:  ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice, o.z., Športový areál Baračka 1808, 914 51 Trenčianske Teplice, IČO: 42 013 569, tel: 0903 451 982, mail: daniel@jezik.sk

       

      Vidíme sa v lete 😊

     • Projekt Včela

     • Štvrtáci sa v tomto školskom roku zapojili do projektu venovaný včelám, opeľovačom a ochrane prírody. Celý rok na sebe pracovali, študovali odbornú literatúru, zúčastňovali sa prednášok, tvorili úle, zaobstarali si rodinu čmeliakov a svoje vedomosti zhromaždili do vlastných projektov o včelách. Tie skupina 11 žiakov prezentovala aj kamarátom na mobilite Erasmus+ v Českej republike. 

      Žiaci projekty tvorili v skupinkách, potom ich pred komisiou a spolužiakmi odprezentovali. Pani riaditeľka a komisia najlepšie projekty ocenila a autori projektov získali pekné ceny. 

      Veľmi sa tešíme, že sa zapojili všetky deti a veríme, že včielky si získali nielen kamarátov, ale aj ochrancov.

     • Literárna súťaž Teplické pero

     • Aj tento rok sme sa zapojili do literárnej súťaže Teplické pero, ktorú vyhlásila Mestská knižnica v Trenčianskych Tepliciach. 2. ročník tejto súťaže bol výnimočný tým, že sa do nej zapojili aj žiaci z iných škôl. Napriek konkurencii naši žiaci získali mnoho ocenení. 

      V I. kategórii próza získala 2. miesto Lucia Penxová zo 4. ročníka.

      V II. kategórii poézia získali  3. miesto Teo Sučič a Martina Marčeková zo 6. ročníka.

      V II. kategórii poézia získal 2. miesto René Smolka z 8. ročníka.

      V II. kategórii poézia získala 1. miesto Katarína Zajacová z 9. ročníka.

      V II. kategórii próza záskal 1. miesto Andrej Valko z 8. ročníka.

      Mimoriadnu cenu získala Nicol Kňažeková z 8. ročníka.

      Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme a výhercom gratulujeme!

       

     • Tanečné vystúpenie- Choreofactory

     • Energia tanečníkov skupiny Choreofactory sa v stredu 24.5.2023 šírila školskou telocvičňou a zachytila  mnoho detí, ktoré sa nielen pozerali na vystúpenie tejto tanečnej skupiny, ale skúsilli  sa priučiť tomuto umeniu. Dievčatá a chlapci predviedli úžasný výkon a oslovili tak mnoho budúcich tanečníkov z radov našich detí. Ak by aj Vaše dieťa chcelo tiež tancovať, môžete ho zapísať do tanečných pobočiek tejto tanečnej skupiny. 

    • Medzinárodný deň mlieka
     • Medzinárodný deň mlieka

     • Pri príležitosti Dňa mlieka mali žiaci 1. - 3. ročníka tematické vyučovanie, v ktorom sa dozvedeli nielen odkiaľ a ako sa spracováva mlieko, ale aj aké je pre nich dôležité pitie a jedenie mliečnych výrobkov. Vďaka obľúbeným jogurtom, syrom, masla alebo aj zmrzliny už vedia, že do tela získavajú vitamíny a minerály, ktoré sú dobré pre zdravé kosti a zuby, srdiečko alebo i pamäť.

      Aj naša škola je zapojená do školského mliečneho programu finančne podporovaného Európskou úniou.

     • OSLAVA DŇA MATIEK

     • Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám, ako ich máme radi a čo pre nás znamenajú. Ani v ŠKD sme na tento deň nezabudli a pripravili sme im program plný tanca, spevu, recitácie...  Na záver programu všetky deti mamičkám zablahoželali k sviatku a obdarovali ich malým darčekom.

     • Dopravná výchova v ŠKD

     • Okrem každodenných aktivít, ktoré s deťmi pravidelne realizujeme, sme sa  v našom ŠKD venovali aj dopravnej výchove. Vo všetkých oddeleniach sme sa s deťmi rozprávali na tému doprava a bezpečnosť. Oboznámili a zopakovali sme si dopravné značky, povinnosti chodcov a cyklistov, bezpečnostné prvky a správne prechádzanie cez cestu. Deti vypĺňali pracovné listy, ktoré sme následne vyhodnotili. Na záver si deti na  dopravnom ihrisku  skúšali rôzne dopravné situácie, pravidlá správania sa na ceste, pravidlá jazdy a bezpečné prechádzanie cez prechod pre chodcov. Veríme, že deti využijú poznatky vo svojom voľnom čase, aby nedochádzalo k nehodám a zraneniam.

      Vychovávateľky ŠKD