• Rozlúčka deviatakov

     • V týchto dňoch zažívajú naši deviataci náročné chvíle. Pomaly sa lúčia so školou, ktorá bola ich druhým domovom celých 9 rokov. Dnes navštívili pani primátorku Mgr. Zuzanu Frajkovú Ďurmekovú na mestskom úrade a vystavili svoje rozlúčkové tablo v meste. Zajtra ich čaká posledný deň v základnej škole, kedy sa rozlúčia s učiteľmi a mladšími spolužiakmi. Želáme im všetko len to najlepšie do ďalšej životnej kapitoly.

    • Vyhodnotenie Matematického klokana
     • Vyhodnotenie Matematického klokana

     • V apríli si vedomosti z matematiky overili prihlásení žiaci v súťaži Matematický klokan. Súťaže sa zúčastnilo pomerne veľa žiakov, za čo im patrí pochvala. Všetci získali účastnícky list a darček, no a tí úspešní aj DIPLOM ÚSPEŠNÉHO RIEŠITEĽA.

      Gratulujeme žiakom:

      1. B: Timea Blahová, Roland Bulko, Matúš Bako

      2.A: Leonard Holý

      5.ročník: Aneta Pinďáková

      Koordinátori súťaže: L.Pinďáková, M. Škrovánek               Zapísala: Z. Šlepecká

     • Vyhodnotenie Maksíka

     • Aj tento rok sa našli bystré hlavičky medzi žiakmi našej školy, ktorí mali chuť a záujem súťažiť počas celého školského roka a riešiť korešpondenčnú súťaž Maksík. A oplatilo sa im, lebo Maksík ich odmenil peknými cenami a diplomami.

      3. ročník: Lucia Penxová a Jakub Brožek

      4.A: Filip Čelko

      4.B: Zoja Medovarská

      Koordinátor: L. Pinďáková     Foto: Z. Šlepecká

       

     • Letné prázdniny aj v Akadémii Mateja Tótha

     • Od februára 2022 sa naša škola zapojila vďaka podpore Mesta Trenčianske Teplice do celoslovenského projektu všeobecnej športovej prípravy detí mladšieho školského veku do O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Po piatich mesiacoch trénovania deti absolvovali prvé testovanie z pohybových schopností. Za poctivé tréningy boli deti odmenené od AMT krásnym diplomom, nálepkami a športovým vrecúškom. Veríme, že po letných prázdninách sa v septembri stretneme a budeme pokračovať v zlepšovaní svojich pohybových schopností.

     • Slovensko spieva

     • Dňa 24.6.20222 sa amfiteátrom niesli nielen slovenské ľudové piesne v podaní spevákov OZ Škola života, ale aj našich detí. Okrem spevu si mnohí dobre aj zatancovali a vyskákali sa.

     • Koncoročný výlet -Jánošíkové Diery

     • Žiaci 7.A si tento rok užili koncoročný výlet v Terchovej. Zážitková turistika cez rebríky, prekážky, chodníky všetkých očarila. Cestou späť sme si pochutili na super zmrzline v Bytči.

     • Tanečné predpoludnie

     • Naučiť sa tancovať je jednou z možností ako zmysluplne prežiť prázdniny a voľný čas. Aj preto prišli v stredu 22.6.2022 tanečníci z tanečnej školy Choreofactory z Novej Dubnice motivovať našich žiakov k tancu. Tréneri Mário a Silvo ich naučili novú choreografiu a tí odvážnejší si aj zasúťažili. Želáme šikovným mladým chalanom veľa nápadov pri tvorbe choreografií a veľa nádejných tanečníkov v ich tanečnej škole.

      Text a foto: Z. Šlepecká

     • Zberný dvor - exkurzia

     • Žiaci 2. ročníka boli dňa 22.6.2022 pozvaní na prehliadku zberného dvora v našom meste. Pani Országhová a pani Sedláková s deťmi zopakovali pravidlá triedenia odpadu, druhy kontajnerov a previedli ich zberným dvorom. Deti v zaujímavých súťažiach využili poznatky o triedení odpadu a odniesli si pekné spomienkové darčeky. Ďakujeme zamestnancom zberného dvora za možnosť absolvovať exkurziu.

      Text a foto: Z. Šlepecká

     • Výlet tretiakov

     • Tretiaci si 21.6. vychutnali školský výlet. Zameraný bol na poznávanie kultúrnych a prírodných pamiatok Slovenska. Navštívili sme výstavu miniatúr hradov v Podolí, jaskyňu Driny a hrad Červený Kameň. Bolo naozaj super.

    • Šampionát v písaní na počítači
     • Šampionát v písaní na počítači

     • Dňa 30.5.2022 sa konal 8. ročník  Šampionátu v písaní na počítači. Žiaci II. stupňa si prišli zmerať svoje sily a overiť, či nezabudli písať desaťprstovou metódou.

      Výborný výkon podal Peter Takáč, ktorý mal 4 305 čistých úderov, čo je doposiaľ rekord nášho šampionátu. Druhé miesto obsadil Samuel Žatko (2 518 úderov).

      Nedali sa zahanbiť ani dievčatá, tretie miesto patrí Lucke Šuranskej (2 435 úderov).

      Na ďalších miestach sa  pekným výkonom umiestnili Sofia Dohánicsová, Evelyn Papierniková a Veronika Trepáčová.

      O týždeň neskôr si zmerali sily na triednom šampionáte v písaní desaťprstovou metódou aj naši piataci.

      Víťazom sa stal Krištof Kováč, s počtom čistých úderov 1 503, ktorý si zaslúži aj veľkú pochvalu za zodpovednú prípravu počas celého školského roka.

      Druhé miesto patrí Liliane Kahúnovej (1 215 úderov), tretie miesto obsadila

      Nelly Arakeljan (1 169 úderov).

      Našim deviatakom prajem, aby túto znalosť zúžitkovali na stredných školách.  Verím, že ich mladší spolužiaci budú naďalej trénovať a zlepšovať svoje výkony a o rok si prídu svoje znalosti preveriť v konkurencii svojich spolužiakov.

       

     • Športový deň na Zelenej Žabe

     • Dňa 20.6 2022 pre žiakov  2.stupňa bol pripravený športový deň na kúpalisku Zelená Žaba. Žiaci súťažili medzi triedami vo futbale, plávaní, stolnom tenise a vybíjanej. Po celý čas sa mohli kúpať a zabávať v bazéne. Ďakujeme za výbornú organizáciu, radi sa opäť o rok vrátime.

     • Venček

     • Dňa 14.6.2022 predviedli naši deviataci svoje tanečné umenie na krásnej slávnosti zvanej VENČEK, ktorou ukončili niekoľko týždňov trvajúci tanečný kurz pod vedením tanečného majstra pána Michala Soukupa (6-násobný Majster Slovenska v LAT tancoch, 9.miesto v svetovom rebríčku WDSF, majiteľ a tréner tanečného štúdia MS Dance v Trenčíne).

      Deviatakom patrí pochvala za zvládnutie štandardných i latinsko-amerických tancov a ich rodičom poďakovanie za iniciatívu pri uskutočnení tanečného kurzu. Veríme, že všetci prítomní si odniesli krásne spomienky.

      Text a foto: Z. Šlepecká

     • Naši štvrtáci sa zapojili do projektu „Tenis do škôl“

     • Naša Základná škola Andreja Bagára v Trenčianskych Tepliciach sa v mesiacoch apríl – jún zapojila do projektu MODULOV „Tenis do škôl  - základy tenisu na hodinách telesnej výchovy na 1. stupni základných škôl“. Projektu sa zúčastnili žiaci 1. stupňa, konkrétne 4.A. a 4.B. Spolu  29 žiakov. Trieda 4. B. - spolu 14 detí, z toho 6 dievčat a jedno dievča z Ukrajiny a 7 chlapcov pod vedením trénera Daniela Ježíka a  4.A. – spolu 15 detí, z toho 7 dievčat a jedno dievča z Ukrajiny a 8 chlapcov pod vedením trénera Juraja Jánošíka. Obidvaja tréneri majú platnú trénerskú licenciu a trénujú v tenisovom klube ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice. Pani triedne učiteľky Mgr. Božena Štullerová a Mgr. Mária Jovanovičová nám boli vždy nápomocné.

      Deti prijali trénerov a tenisové tréningy veľmi pozitívne, bolo to pre
      nich spestrenie a boli radi tejto možnosti, možnosti naučiť sa
      základom tenisu a skúsiť si trénovať ako skutoční tenisti. Počas
      10 hodín sa naučili rôzne pohybové zručnosti potrebné pre tenis a
      vyskúšali si základné tenisové údery. Okrem toho sa dozvedeli veľa aj
      o samotnej  tenisovej hre, o pravidlách ale aj o tenisových súťažiach. Zistili aké to je náročné na prevedenie, na čas, na fyzickú kondíciu, aké množstvo hodín je potrebné absolvovať a  koľko rokov je potrebných, aby sa hráči vôbec naučili len základnú
      techniku a neskôr sa zapojili do celého tenisového diania.

      Počas tréningov deti sa s radosťou zapájali do tenisových činností, snažili sa, aby boli vo všetkom čo najlepší. Niekedy ich neposlúchali loptičky, inokedy raketa a mali obrovskú radosť z každého dobrého úderu. Nie všetkým sa darilo  a rýchlo pochopili, že tenis nie je taký jednoduchý ako vyzerá. Trénerov si veľmi obľúbili,  lebo boli ústretoví, príjemní, ale aj veľkí tenisoví odborníci.

      Možno v budúcnosti sa stane tenis ich záujmovou športovou činnosťou a možno sa nájde medzi nimi aj ďalší tenisový reprezentant.

      CHCETE SA NAUČIŤ TENIS?

      ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice ponúka skupinové tenisové tréningy 2x do týždňa. Skupina v počte od 3 do 5 hráčov.

      Prihláste sa cez formulár https://www.sportova-akademia.sk/sk/prihlaska/. Do poznámky uveďte „Mám záujem o skupinový tréning, triedu /4.A/ a školu /ZŠ T. Teplice/“. Pre bližšie informácie volajte na 0903 451 982,  píšte daniel@jezik.sk

     • Výlet šiestakov

     • Vo štvrtok 16.6.2022 sme sa vybrali na turistiku spojenú s opekaním. Počasie sme mali vynikajúce, ako stvorené na pobyt v prírode. Užili sme si veľa zábavy a bližšie spoznali naše okolie. Počas výletu sme mali so sebou skvelého "medika" - túto funkciu bude zastávať na každom výlete. :-)

    • Mašličková slávnosť
     • Mašličková slávnosť

     • Po štyroch rokoch usilovnej školskej práce naši štvrtáci ukončili primárne vzdelanie. Na znak toho, že sú pripravení stať sa veľkými školákmi, sa konala v jedálni školy Mašličková slávnosť, na ktorej im pani riaditeľka slávnostne pripla modrú stužku. Mašličková slávnosťsa zapísal hlboko do spomienok detských duší vďaka deťom, ktoré si pripravili program. Napovedali to ich šťastné úsmevy.

     • Tenisová príprava prváčikov

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Tenisová príprava prváčikov.

          ŠPORTOVÁ  AKADÉMIA Trenčianske Teplice v spolupráci so „Slovenským tenisovým zväzom“ a „Základnou školou A. Bagara Trenčianske Teplice“ realizovali v školskom roku 2021/2022 TENISOVÚ PRÍPRAVU, známy projekt „Tenis do škôl“ v rozsahu 33 hodín ročne.


      Projektu sa zúčastnili žiaci 1. A  a 1. B, spolu 35 žiakov pod vedením Daniela Ježíka tenisového trénera s platnou licenciou, predsedu klubu ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice, autora a realizátora projektu a Juraja Jánošíka, tenisového trénera s platnou licenciou z tenisového klubu ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice a v spolupráci s pani učiteľkami Mgr. Monikou Gallovou a Mgr. Lýdiou Pažítkovou.

          Dňa 14. 6. 2022 pripravili naši tenisoví tréneri Daniel Ježík a Juraj Jánošík pre deti slávnostné ukončenie tenisovej prípravy formou zábavných tenisových disciplín. Celé podujatie ukončilo vyhodnotenie a odovzdávanie cien deťom, za ktoré ďakujeme mestu Trenčianske Teplice a p. primátorke 

      Mgr. Zuzane Frajkovej Ďurmekovej.  

      Prinášame zopár fotiek a zároveň vyslovujeme poďakovanie obom trénerom za profesionálny prístup a obetavosť počas celého roka pri práci      s deťmi a do ďalšej práce im prajeme veľa úspechov a elánu.

        Pani učiteľky: Monika Gallová  a  Lýdia Pažítková

      Zapísala: Monika Gallová
      Foto: Lýdia Pažítková, Monika Gallová

       

       

       

     • Protest učiteľov

     • Aj naša škola sa dnes zapojila do protestu o zvýšenie financií pre školstvo. V Bratislave na protestnom zhromaždení nás zastupujú štyria kolegovia. My ostatní protest symbolicky podporujeme v žltých tričkách.

     • Výlet druhákov

     • Vo štvrtok 9.6.2022 sa druháci vybrali na výlet do Piešťan napriek nepriaznivej predpovedi počasia, ktoré napokon spolupracovalo úžasne. Užili sme si plavbu loďou po Váhu, návštevu EKO PARKU i zábavu na detskom ihrisku. Veríme, že všetci zúčastnení si odniesli príjemné spomienky na spoločne a zábavne prežitý deň.

      triedne učiteľky