• Informatická súťaž iBobor
     • Informatická súťaž iBobor

     • Začiatkom novembra 2022 súťažili prihlásení žiaci v 16.ročníku medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u žiakov od 2. ročníka ZŠ až po 4.ročník stredných škôl. V našej škole sa zaregistrovalo 79 žiakov, z ktorých bolo 10 úspešných riešiteľov odmenených diplomom.

      Kategória DROBEC:

      Leo Hackenberg - 3.A (percentil 98)

      Nina Tašárová - 3.B (percentil 82,6)

      Rebecca Eva Janík - 3.A (percentil 82,6)

      Teo Bezdeda - 3.A (percentil 82,6)

      Kategória BOBRÍK:

      Zoja Medovarská - 5.trieda (percentil 94)

      Kristína Kyselica - 5.trieda (percentil 87,6)

      Viktória Kapustová - 5.trieda (percentil 79,03)

      Nela Marchevková- 5.trieda (percentil 79,03)

      Kategória BENJAMÍN:

      Margaréta Horňáková - 7.trieda (percentil 88,6)

      Kategória KADET:

      Stela Múdra - 8.B (percentil 65,8)

      Úspešným riešiteľom srdečne gratulujeme a dúfame, že budúci rok sa zapojí do tejto zaujímavej súťaže ešte viac žiakov.

      Zapísala: Z. Šlepecká

     • Šachový turnaj

     • Dňa 10.11.2022 sa stretli nadšenci šachu v školskom kole, aby si porovnali svoje sily. Pod vedením pána učiteľa Brečku sa súťažiaci zo 4. až 8. ročníka učili nielen taktike, trpezlivosti, ale aj športovému správaniu.

      Víťazom sa stal Dominik Trepáč z 5. ročníka, na 2. mieste sa umiestnila Katarína Michalíková zo 4. ročníka a 3. miesto získala Kristína Kyselica z 5. ročníka. 

     • Vianočná zbierka – Darčekové škatuľky pre seniorov

     • Milí žiaci, milí rodičia a priatelia školy, radi by sme Vás vyzvali na podporu našej školskej aktivity pod záštitou Školského parlamentu.

      Počas mesiacov  - november a december sa koná Vianočná zbierka na tvorbu darčekov pre seniorov. Zapojte sa aj vy a vytvorte spolu s našimi žiakmi krajšie Vianoce tým, ktorí si to zaslúžia.

      Minulý rok sa nám prvý raz podarilo túto zbierku úspešne realizovať a tento rok sa tešíme na jej realizáciu znova a veríme, že s Vašou podporou a ochotou sa nám to opäť podarí!

       

      Prispieť môžete nasledovným:

      • Prázdna darčeková škatuľka / veľkosť približne ako škatuľa od bežných topánok/
      • Milé Vianočné prianie s textom, kde sa dopíše dodatočne meno seniora
      • Slané krekery, sladké keksíky, venčeky, DIA keksíky, hroznový cukor, mäkké sušené ovocie, piškóty, presnidávky,
      • Káva, čaj, Melta, Caro
      • Ponožky, rukavice, papuče, šál, čiapka, textilné vreckovky, malé uteráčiky
      • Sprchový gél, šampón, vlhčené obrúsky, mydlo, balzam na pery, krém na ruky či nohy, toaletná voda
      • Krížovky, aktuálne časopisy /Napísal život, Život,.../
      • Ručné výrobky, šálky, voňavé vrecúška, anjelikov,...

       

      Čo nedarovať:

      • Použité veci, potraviny po záručnej dobe, otvorené alebo čerstvé potraviny, príliš veľké veci, zbytočnosti,..

       

      Vyššie uvedené veci môžu žiaci osobne nosiť počas prestávok do priestoru  - oddychová zóna na druhom poschodí alebo priamo členom Školského parlamentu, poprípade osloviť koordinátorku ŠP, p. Hoštákovú.

       

      Aj zopár užitočným drobností s krásnym vianočným prianím zo srdca vie potešiť a rozžiariť oči aj srdcia tým, ktorí už prežívajú jeseň svojho života a nebolo im to dopriate v kruhu svojich blízkych.

    • Vianočné trhy
     • Vianočné trhy

     • Vážení rodičia a priatelia školy!

      Po dlhšom období sa opäť chystáme obnoviť tradíciu vianočných trhov, ktorá neodmysliteľne patrí k vianočným prípravám a atmosfére Vianoc. Združenie rodičov by chcelo pripraviť príjemnú a hodnotnú akciu, do ktorej sa s radosťou zapoja aj naši pedagógovia a žiaci. Výťažok bude použitý na vylepšenie prostredia školy a dotvorenia oddychových zón pre deti.

      Týmto by sme chceli osloviť aj Vás šikovných rodičov, ktorí ste ochotní niečo vyrobiť (sami, alebo aj so svojimi deťmi) a venovať na vianočné trhy. Kreativite sa medze nekladú, uvítame ručné práce- vianočné ozdoby na stromček, dekorácie, vianočné suché pečivo, domáce sušené ovocie či čaje, alebo niečo, čo s láskou vyrobíte.

      Ak nie ste zruční, ale chcete nám pomôcť, stačí doma pohľadať staré vianočné ozdoby, mašle, alebo iný materiál, ktorý sa dá recyklovať a dať mu novú tvár. Poteší nás aj prírodný materiál (šišky, drevené pláty, kôra a pod.)

       

      Vianočné trhy sa budú konať dňa 10.12.2022 (v sobotu) v jedálni ZŠ od 11.00- 15.00 hod. a ukončí ju vianočná tombola.

      Pochutnať si môžete na vianočnom čaji, víne alebo kapustnici.

      Pre najmenších budú pripravené tvorivé dielničky, kde si budú môcť ozdobiť svoj medovník a vyrobiť pohľadnicu.

      Ak by ste boli ochotní sa zapojiť do akcie a pomôcť škole, prosím vyplňte dotazník a pošlite ho triednemu učiteľovi Vášho školáka. Dotazník dostanú žiaci od triedneho učiteľa a nájdete ho aj v prílohe.

       

      ĎAKUJEME!

     • Výchovný koncert- Aladinova zázračná lampa

     • Dňa 2.11.2022 sa žiaci I. stupňa preniesli do rozprávkového sveta a navštívili ďaleký východ. Spolu s Aladinom hľadali zázračnú lampu a sprevádzali ho pri hľadaní lásky a spravodlivosti. Zábavné predstavenie nám predviedli herci z divadla CLIPPERTON.

     • Prednáška o zvonoch

     • Posledný deň pred jesennými prázdninami bol pre našich žiakov veľmi zaujímavý. Okrem zábavných účesov to bola aj pútavá prednáška nášho bývalého žiaka Michala Jakubca, ktorý deťom na 1.stupni prezentoval remeslo a  umenie zvonárstva a kampanológie. Miško zaujal deti i učiteľov svojimi výbornými vedomosťami o zvonoch,ale aj osobnou skúsenosťou s povolaním zvonára. Vedel odpovedať na množstvo zvedavých otázok od detí i pedagógov a bolo vidieť, že zvony sú jeho srdcová záležitosť.

      Miško, sme na Teba hrdí a ďakujeme Ti za zaujímavú vyučovaciu hodinu.

      Zapísala: Z. Šlepecká

     • Deň šialených účesov

     • Dňa 27.10. 2022 vstupovali ráno do našej školy žiaci so šialene bombastickými a kreatívnymi účesmi. A nielen oni využili svoju fantáziu, ale aj naši učitelia sa nedali zahanbiť a odviazali sa .

      Títo žiaci sa , totiž, chystali na súťaž o najšialenejší účes, ktorú vymysleli a  pre všetkých žiakov zorganizovali členovia Školského parlamentu.

      Každá trieda mala neľahkú úlohu vybrať žiaka, ktorý ju na súťaži mal čo najlepšie reprezentovať. Cez druhú vyučovaciu hodinu sa celá škola spolu s finalistami a odbornou porotou stretla v telocvični, kde prebiehala už samotná zábavná súťaž.

      Porota sa pri rozhodovaní poriadne zapotila, keďže účesy boli naozaj famózne /Viď fotografie v prílohe/. Touto cestou jej /P.uč. Janákovej, p.uč. Škrovánkovi a p.uč. Brečkovi/ v mene členov parlamentu ďakujeme za spoluprácu a ochotu.

      Okrem 3 miest / 1., 2., 3./ udelených samostatne na prvom a na druhom stupni boli dokonca udelené aj dve mimoriadne ceny pani riaditeľky.

      Celá akcia prebehla v príjemnej atmosfére a veríme, že si ju budúci rok zopakujeme.

      Všetkým žiakom ďakujeme za ich tvorivosť a odvahu sa prezentovať a rodičom patrí veľká vďaka za pomoc pri realizácií nápadov ich detí.

    • Mesiac úcty k starším
     • Mesiac úcty k starším

     • Október je od roku 1990 vyhlásený Valným zhromaždením OSN ako Mesiac úcty k starším. Tento mesiac si o to viac pripomíname, že si vážime našich starkých a prejavujeme im úctu a lásku. Žiaci 3. ročníka sa spolu s najmenšími prváčikmi zapojili do výtvarnej súťaže "Babka, dedko, ľúbime vás", ktorú organizovalo CVČ v Trenčíne. Ale oveľa väčšiu radosť mali tretiaci, keď dnes mohli navštíviť starkých v penzióne a potešiť ich tančekom, pesničkami a vyrobenými darčekmi.

      Zapísala: Z. Šlepecká

     • Škola v prírode

     • Jesenné dni si štvrtáci spestrili absolvovaním Školy v prírode - v zámočku Antonstál Nemšová, v dňoch 17.–21.10.2022. Čakal ich tu vzdelávací program lesnej pedagogiky, množstvo súťaží, turistických vychádzok, hier, ale aj tvorivých aktivít. V nádhernom prostredí sa učili spoznávať prírodu, pracovať ako tím, ale aj si po sebe poupratovať. Svoje nadobudnuté schopnosti spečatili v odvážnej hre Cestička odvahy, kde v úplnej tme parku hľadali indície, ktoré tímu pomohli vyriešiť heslo. Na pomoc dostali svetielko života, ktoré nesmelo po ceste zhasnúť. Aj napriek pár slzičkám všetci úspešne prišli do cieľa a vyriešili úlohu. Na krásne zážitky  budú všetci spomínať pri fotografiách.

     • Trenčianske hodiny

     • Dňa 24. októbra 2022 sa uskutočnil v našej škole už 51. ročník speváckej súťaže Trenčianske hodiny. Po dvoch vynechaných ročníkoch pre Covid -19 nám prišlo do školského kola zaspievať dvadsať víťazov triednych kôl krásne ľudové piesne z celého Slovenska.

      Víťazkám školského kola Rebeke Kataríne Platko a Anne-Márii Bilanskej gratulujeme a držíme im palce v okresnom kole, ktoré sa uskutoční v novembri v Trenčíne.

    • Vzácna športová návšteva
     • Vzácna športová návšteva

     • V piatok 21.10.2022 do našej školy zavítal významný slovenský olympijský víťaz, športový chodec Matej Tóth spolu s riaditeľkou O2 Športovej akadémie Mateja Tótha s pani Máriou Bedlekovou. Dôvodom ich návštevy bolo, že od februára 2022 funguje na našej ZŠ projekt "O2 Športová akadémia Mateja Tótha", ktorý vznikol po vzájomnej dohode mesta Trenčianske Teplice, ZŠ A. Bagara a O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Základným cieľom Športovej akadémie Mateja Tótha - ŠAMT je koncept rozvoja všeobecných pohybových schopností. Motivovať deti k športovaniu, radosť z pohybu a zmysluplne strávený čas športovou aktivitou je hlavným motívom ŠAMT. Športová aktivita sa uskutočňuje v poobedných hodinách, dva razy do týždňa a celý proces je podporený metodikou ŠAMT.

      Stretnutie so žiakmi celej školy sa uskutočnilo v telocvični a nieslo sa v príjemnom športovom duchu. Matej Tóth deťom porozprával o svojich športových začiatkoch, úspechoch i o vrchole svojej športovej kariéry. Deti mali príležitosť položiť Matejovi Tóthovi svoje otázky a Matej Tóth im zaujímavo a úprimne odpovedal. Spolu s deťmi si vyskúšal prekážkovú dráhu, taktiež im ukázal svoju zlatú olympijskú medailu, s ktorou sa mohli odfotiť. Po fotení sa uskutočnila autogramiáda a deti odchádzali zo stretnutia s Matejom Tóthom s úsmevom a motiváciou do športovania.

      Odkaz na článok portálu impulz.press : Do Trenčianskych Teplíc zavítal olympijský víťaz Matej Tóth, prezentoval svoju akadémiu - IMPULZ.press

     • 21.október - Medzinárodný deň jablka

     • Jabĺčka sú dôležitou súčasťou nášho jedálnička nielen pre vitamíny, ale aj pre jeho schopnosť pomáhať tráveniu. Vedeli ste, že jabĺčka patria medzi TOP tri najobľúbenejšie ovocia Slovákov spolu s jahodami a banánmi?

      Žiaci 1. stupňa si na hodinách výtvarnej a pracovnej výchovy svojimi aktivitami pripomenuli aká je dôležitá zdravá výživa. Na pracovnom vyučovaní si urobili chutné jabĺčkové šaláty a na výtvarnej výchove si rôznymi výtvarnými  technikami uvedomili aké má jabĺčko tvar, farbu a aj aké je krásne.

     • Dopravné ihrisko

     • Dennodenne sa deti stávajú účastníkmi cestnej premávky ako chodci, cyklisti, prípadne ako cestujúci v cestnej premávke. Aby žiaci získali základné vedomosti a zručnosti o bezpečnom správaní sa na cestách, mesto Trenčianske Teplice v rámci projektu "Bezpečnosť na cestách" odovzdalo deťom zo ZŠ A. Bagara prenosné dopravné ihrisko. Prvé deti si ho už vyskúšali a boli nadšené. Ďakujeme!

     • Okresné kolo- stolný tenis

     • Dňa 11.10 2022 sa chlapci našej školy zučastnili okresného kola v stolnom tenise v Tr.Teplej. Obsadili krásne 2.miesto. Markus, Tomáš, Lukáš, Valentín ďakujeme za reprezantáciu našej školy a gratulujeme.

     • Erasmus+ : Pozdrav z Moravských Budějovic

     • Ahojte!

      Pozdravujeme Vás z Moravských Budějovíc. Sme ubytovaní v krásnom Hoteli Opera. Bývame pri prenádhernom zámku. Boli sme sa pozrieť v nádhernom zámockom parku. Dnes sme boli na kostolnej veži v Moravských Budějoviciach a bol z nej krásny výhľad na celé mesto. Každý deň chodíme do školy,  ktorá sa nám veľmi páči. Zažili sme krásne zážitky a veľa zábavy.

      S pozdravom Školský parlament, zo skupinovej mobility Erasmus+.

      Napísali Nela a Ella.

     • Exkurzia 8.A a 8.B

     • Žiaci ôsmych ročníkov navštívili v piatok 23.9 2022 Múzeum Partizánskej brigády Jána Žižku, pamätník SNP Jankov Vŕšok a Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka. Za výlet ďakujeme ZO SZPB Trenčianske Teplice.

    • Exkurzia v PLANTEX
     • Exkurzia v PLANTEX

     • Dňa 30.10.2022 sa žiaci 3. a 4. ročníka v daždivom počasí vybrali na exkurziu do  Veselého pri Piešťanoch.  V záhradnom centre PLANTEX, ktoré nám dodáva školské ovocie, nás čakal náhradný program, a tak sme nemali možnosť pozrieť si náučný chodník, ovocné sady a skladové priestory.  

      V suchu a teple prednáškovej miestnosti sme sa dozvedeli o ceste jablka zo sadov až na náš stôl. „Jabĺčková pani“ nám porozprávala niečo o sadení stromov a kríkov, o starostlivosti o ne, škodcoch, ktorí ich ohrozujú, ale aj o možnostiach ochrániť ich pred mrazom. Vyskúšali sme si, koľko energie treba vydať na bicyklové smoothie.

      Na záver sme si v obchodíku nakúpili darčeky pre blízkych, alebo len ochutnali dobroty z automatu.

     • Kolesománia v ŠKD

     • Dňa 23. 09. 2022 sme v spolupráci s  mestom Trenčianske Teplice pripravili pre deti ŠKD v rámci Európskeho týždňa mobility športovú akciu ,,Kolesománia“.  V rámci nej si deti precvičili svoje zručnosti v jazde na kolobežkách. Súťažili nielen v rýchlosti, ale aj v dodržiavaní bezpečnosti počas jazdy. Na konci akcie boli vyhodnotené deti z jednotlivých oddelení, ktoré jazdu na kolobežkách  zvládli najrýchlejšie.  Na záver si všetci pochutili na sladkej odmene – oblátke.  Čo je však dôležitejšie? Ukázali sme si, že nielen autá a autobusy majú kolesá, ale že i obyčajná kolobežka alebo bicykel pomáha prekonávať metre či kilometre zeleným spôsobom.

    • Oznam
     • Oznam

     • Vážení rodičia,

      všetci v posledných dňoch sledujeme vývoj energetickej krízy na Slovensku, ale aj vo svete. Dotýka sa to nielen našich domácností, ale aj školstva. S nevôľou sledujeme rôzne návrhy vlády, ako sú znižovanie teploty v triedach, dištančné vzdelávanie v pondelky a v piatky, predĺženie vianočných prázdnin a mnoho iných. Niektorým sa pravdepodobne v  najbližšom vykurovacom období nevyhneme, ale budeme sa snažiť ich využívať čo najmenej.

      V posledných dňoch sme nechali skontrolovať vykurovacie a regulačné telesá, aby sme si boli istí minimálnymi únikmi a stratami.

      Po spustení kúrenia Vás žiadame o pochopenie a spoluprácu, ktorá spočíva v teplom obliekaní Vašich detí, aby sa triedy nemuseli prekurovať. V tomto školskom roku už nebudú stačiť krátke tričká, ale bude potrebné deťom obliecť na vyučovanie aj mikinu. Odporúčame využívať aj podsedáky na stoličku.

      Primárnym cieľom nás všetkých je udržanie prezenčného vyučovania našich detí. Vzhľadom na obmedzené finančné prostriedky a neustále rastúce ceny energií to dosiahneme len zodpovedným a šetrným prístupom k využívaniu energií a prispôsobenie sa danej situácii.

      Ďakujeme

     • Pohybová gramotnosť

     • Veľkým problémom súčasnej doby je pokles pohybovej aktivity detí, a preto sme deťom 1. stupňa chceli ukázať, že voľný čas môžu aktívne využiť jedným zo športov - turistikou.
      Počasie bolo 16.9.2022 na turistiku ako stvorené a vôbec nebol problém splniť cieľ 10 000 krokov.