• Hra: O puknutom vajíčku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hra: O puknutom vajíčku.

V rámci predmetu Školienka si žiaci 1. A na chvíľu zahrali postavičky z lúky, na ktorej má Školienka veľa dobrých kamarátov ako sú Mucha Bombucha, Moľa Zoja, Čmeľ Kolomeľ,

Motýľ so zlatými krídlami, Slimák Jeremiáš a kopec ďalších. Hra mala názov: O puknutom vajíčku. Sme radi, že naše pozvanie prijali: pani zástupkyňa, kamaráti z 1. B spolu s pani učiteľkou a tiež aj naše drahé mamičky a oteckovia. Ďakujeme! ))

Posielame všetkým sladké májové pozdravy zo zelenej lúky! ))

Text: p. uč. Monika Gallová                       Foto: p. uč. Lýdia Pažítková

• Vzácna návšteva

• 11. mája 2022 naši prváci mali vzácnu návštevu. Prišli ich pozrieť malí predškoláci z materskej školy. Tí boli zvedaví, čo sa ich kamaráti už v prvom ročníku naučili. Prváci sa nelenili a kamarátom prečítali básničky na rôzne písmenká z abecedy, ukázali ako už vedia počítať, spievať či cvičiť. Potom si predškoláci vyskúšali ako sa sedí v školskej lavici a spoločne so svojimi asistentami-prvákmi vypracovali svoj prvý školácky pracovný list. Prežili sme spolu príjemnú vyučovaciu hodinu.

• DEŇ ZEME

•

Motto roku 2022 znie – Investujme do našej planéty!Pri príležitosti Dňa Zeme si pani učiteľky 1. stupňa pripravili pre svojich žiakov tematické vyučovanie. V rámci aktivít ako čítanie eko literatúry, triedenie odpadu, tvorba plagátov ku Dňu Zeme, obchod použitých hračiek, atď. si žiaci osvojili vedomosti, ktorými môžu začať chrániť našu planétu.Nezabúdajme, že k úcte a láske k našej planéte treba priviesť aj svojich najbližších!

• Beseda so spisovateľom

• Dňa 4.5.2022 sa naši žiaci dozvedeli, ako sa z malého zvedavého chlapca stane veľký spisovateľ. Pán Štefan Kaštýlsky (Gardoň) nám pútavým spôsobom porozprával, aká náročná je cesta, kým vznikne kniha povestí. S pani manželkou zozbieral, upravil a vydal povesti z Púchovskej doliny a Stredného Považia.

Prečítal nám svoju povesť o Teplickom hríbe, trpezlivo odpovedal na otázky detí a určite svojou neúnavnou pracovitosťou inšpiroval deti k literárnej tvorbe.

• Beseda s ornitológom

• V pondelok 2.5.2022 sa žiaci 2. ročníka zúčastnili besedy s ornitológom a fotografom Michalom Richterom, ktorý im pútavým a veku primeraným spôsobom priblížil svet vtáctva žijúceho na Slovensku, ale hlavne v okolí nášho mesta. Za sprostredkovanie besedy ďakujeme pánovi učiteľovi Mihálikovi.