• Matičný beh
     • Matičný beh

     • Dňa 31.5.2019 Miestny odbor Matice slovenskej v Trenčianskych Tepliciach v spolupráci so ZŠ Andreja Bagara zorganizoval už 7. ročník matičného behu. Žiaci 1. stupňa /1. – 4. ročník/ behali na počesť Najväčšieho Slováka gen. M. R. Štefánika pri príležitosti 100.výročia jeho tragickej smrti. Víťazi boli odmenení diplomami a knižnými cenami, ktoré im odovzdala predsedníčka MO MS v Trenčianskych Tepliciach a zároveň primátorka mesta pani Zuzana Frajková Ďurmeková.Všetkým zúčastneným deťom patrí naša srdečná vďaka za ich snahu podať skvelé výkony a vďaka patrí i triednym učiteľkám za pomoc pri priebehu súťaže.

      Mgr. Božena Valovičová

    • Súťaž pre celú rodinu a dvojice.
     • Súťaž pre celú rodinu a dvojice.

     • Základná škola Andreja Bagara, Centrum voľného času pri ZŠ Andreja Bagara  v Trenčianskych Tepliciach a Mesto Trenčianske Teplice pri príležitosti Medzinárodného dňa detí

      vyhlasuje streleckú súťaž

      zo vzduchovej pušky dvojíc v zložení žiak ZŠ  a rodič alebo žiak ZŠ a učiteľ, prípadne žiak ZŠ a príbuzný. Druhý strelec musí byť dospelá osoba. Súťaž bude vykonaná v telocvični A, v Základnej škole Andreja Bagara, dňa 31. mája 2019 v čase od 13:00 hod. do skončenia cca 17:00 hod. Slávnostné otvorenie súťaže bude o 13:00 hodine.

     • Výlety 7.b triedy

     • Dňa 27.a 28.5 sa uskutočnil koncoročný výlet 7.B. triedy. Navštívili sme zábavný park v Liptovskom Mikuláš,kde sme zažili veľa zábavy. Vozili sme sa na štvorkolkách, strieľali z luku a winchestrovky, gúľali sa s aquazorbingom, vyskúšali sme si autodráhu na ľudský pohon, vyskúšali si simulátor opitosti a veľa ďalších vecí. Na druhý deň sme navštívili tatralandiu. Počasie nám chvála Bohu vydržalo a aj keď bolo chladnejšie,nezmokli sme. Už teraz sa tešíme na budúci rok

     • Ochrana životného prostredia v ŠKD – projekt realizovaný v ŠKD od 20.5. – 24.5. 2019

     • 1 deň: Triedenie odpadu – deťom sme vysvetlili aké dôležite je triedenie odpadu pre životné prostredie.  Naučili sa kde aký odpad patrí a svoje vedomosti si vyskúšali   pri triedení do vlastných vyrobený kontajnerov. Čistenie jazierka v parku - pri prechádzke do parku sme s deťmi vyčistili jazierko, kde boli nahádzane plasty , plastové vrecká a iné predmety, ktoré tam nepatril. Odpad sme spoločne  roztriedili a vyhodili do kontajnerov.

     • Ochrana životného prostredia v ŠKD

     • 2 deň:  Prechádzka náučným chodníkom - počas prechádzky náučným chodníkom deti  spoznávali jednotlivé informačné tabule a spoločne riešili zadané úlohy   pri jednotlivých informačných tabuliach

      Pri ceste z parku deti poznávali stromy rastúce na našom sídlisku – podľa listov a šišiek

     • Ochrana životného prostredia v ŠKD

     • 3 deň: Poznávanie zvierat u nás a vo svete.

      Deťom sme prehrali na interaktívnej tabuly dokument o zvieratách. Ich úlohou boli uhádnuť zvieratko  podľa tieňa.  Takto postupne poznávali zvieratká žijúce v našich lesoch, na farme a vo svete.

      Po skončení videa mali pripravenú aktivitu  na spoznávanie zvierat  podľa  stôp. Riešili pripravené pracovné listy, kde spájali stopy zvierat so správnym zvieratkom.

     • Ochrana životného prostredia v ŠKD

     • 4 deň  Práca s odpadového materiálu – kašírovanie (planéta Zem)

      Deti technikovou kašírovania vytvorili planétu Zem.

      Založenie bio záhradky – deti poznávali jednotlivé semená bylín a ich využitie v kuchyni pri príprave jedál a ich blahodarné účinky na človeka prostredníctvom pitia čaju.

     • Ochrana životného prostredia v ŠKD

     • 5 deň : Vedomostný kvíz – získané poznatky si deti overovali riešením úloh a kvízov pomocou hovoriacich kníh ALBI – Hravá prírodoveda, Svet zvierat, Atlas sveta, Slovensko

     • Ochrana životného prostredia v ŠKD

     • Vyhodnotenie:  Cieľom projektu bolo učiť deti poznávať prírodu okolo nás a viesť ich k láske a pomoci životnému prostrediu. Počas celého týždňa sme pre ne pripravili rôzne aktivity, počas ktorých sa naučili  a zopakovali si triedenie odpadu. Ukázali sme  im ako vyzerá naša zem, aké zvieratká na nej žijú. Naučili sme ich, že musia chrániť všetko živé – rastliny, živočíchy a ľudí. Z finančných prostriedkov sme zakúpili hovoriace knihy ALBI, prostredníctvom ktorých si deti budú môcť naďalej osvojovať a prehlbovať vedomosti z rôznych oblastí výchovno-vzdelávacej činnosti.

     • Divadelné predstavenie : Bež

     • Detský divadelný súbor Bebčina z Novej Dubnice bol založený v roku 2006 a v súčasnosti slávi úspechy na rozličných umeleckých podujatiach. Spomenieme napríklad regionálne kolo Rozprávkového javiska, kde získali skvelé prvé miesto. Naša základná škola je preto poctená, že nám prišli ukázať príklad svojho dramatického umenia.

      Dňa 14. mája 2019 sme sa počas vyučovania v rámci projektu My je viac ako ja zúčastnili divadelného predstavenia Bež, určeného pre druhý stupeň ZŠ (5. - 7. ročník). Téma, ktorá sa týka každého z nás, rodina, bola spracovaná špecifickým spôsobom prostredníctvom dialógov, scénických ukážok, rekvizít a pantomíny.

      Zaujímavý príbeh o Nine, ktorá žije v rozvrátenej rodine a túži po návrate rodičov, napokon potešil pozitívnym záverom a skvelými hereckými výkonmi. Predstavenie môžeme bez preháňania nazvať podmanivým, pretože nás nielen zaujalo, ale aj presvedčilo o sile ľudskosti, pochopenia a úprimných citov.

      Ďakujeme za perfektný zážitok. Dúfame, že bude ešte pár "nabudúce" :)

      Mgr. Patrícia Gabrišová

     • GALAXIÁDA 2019

     • Dňa 24.5.2019 sa konal 2.ročník celoslovenskej súťaže v programovaní  GALAXIÁDA v Žiline. Na odovzdávaní cien sa zúčastnil aj žiak našej školy FILIP GREGUŠ ,7.A.Hra Tetris, ktorú naprogramoval  sa umiestnila v TOP 10 v kategórií hier.

      Gratulujeme.

    • Slávni maliari v Arezze
     • Slávni maliari v Arezze

     • Pred týždňom sa skupina 5 žiačok a 3 učiteľov našej školy vrátila z Erasmus+ stretnutia z Talianska, z mesta Arezzo.  

      Arezzo je mesto v nádhernej kopcovitej krajine, plnej zelene, s nádherným historickým centrom. Miestami nám jeho uličky pripomínali San Francisco, pretože uličky mali poriadne stúpanie a bolo umením po nich jazdiť a chodiť, pretože často boli veľmi úzke pre auto a chodcu zároveň.

      Partnerská škola bola malá, však o to útulnejšia. Budova školy a samotná škola má bohatú históriu. Dnes jej dávne doby pripomína len jedna mníška, ktorá v nej učí náboženskú výchovu. Škola sa  zameriava na intenzívnu výučbu anglického jazyka od materskej školy (6 hodín týždenne) a na metódu CLIL od 3. ročníka (vyučovanie iných predmetov v anglickom jazyku).

      Hlavnou udalosťou školy počas našej návštevy bola vernisáž nášho projektu. Konala v priestrannej výstavnej sieni v centre mesta. Vystavených bolo spolu 20 diel od našich vybraných svetových maliarov, z toho 10 diel sme priniesli z partnerských krajín. Deti hosťovskej školy ich odprezentovali v talianskom a anglickom jazyku. Čo nás všetkých veľmi prekvapilo bola ohromná účasť detí, rodičov, ba aj celých rodín. Hoci boli vystavené práce len tých najúspešnejších detí, my sme mali pocit, že tam boli deti s rodičmi z celej školy. Účasť na vernisáži bola pre nás dobrá skúsenosť, lebo o rok budeme podobnú akciu chystať aj my v našom meste.

      Ako vystavovať na profesionálnej úrovni, sme sa boli pozrieť do svetoznámej galérie výtvarného umenia Uffizi vo Florencii. Videli sme originály talianskych veľmajstrov ako je Michelangelo, Raffaello Leonardo da Vinci, Botticelli a mnohých ďalších. Dozvedeli sme sa veľa z histórie doby a zo života týchto velikánov. Bol to zážitok, na ktorý sa nezabúda a my veríme, že si každý v sebe odniesol kus tej krásy so sebou. Kufre ani veľmi neodkladáme, pretože už v septembri cestujeme na ďalšie stretnutie. Tentoraz cesta nebude ďaleká, lebo pocestujeme len na Moravu do krásneho Brna. Už teraz sa tešíme!

      Ste zvedaví, čo sme videli v Uffizi? Pozrite si krátky motivačný film:

      https://youtu.be/yiNrElqFP-o

    • Schránka dôvery
     • Schránka dôvery

     • Cítiš sa stratený­? Ubližuje ti niekto? Vieš o šikane na škole? Na každý problém je riešenie. Schránka dôvery je určená na anonymné odkazy od žiakov, ktorí zažívajú rozličné problémy v škole alebo rodine. Ak vieš o niekom, kto sa trápi, povedz mu o tejto schránke a s čistým svedomím sa môže so svojimi psychickými alebo fyzickými ťažkosťami zdôveriť. Nemusíš sa báť!  Ak sa v škole alebo doma cítiš nepríjemne , môžeš zdieľať svoje pocity, ktoré prežívaš. Schránka dôvery bola nainštalovaná dnes, 24. mája , 21:00, 2019. Nachádza sa v suteréne základnej školy oproti učebni výtvarnej výchovy. My Ti pomôžeme v Tvojej ťažkej situácii. Nikdy nie si sám.Text pripravili žiačky 7. ročníka: Viki Korlová , Viki Krištofová , Zuzana Švondrková

    • Polnočné čítanie
     • Polnočné čítanie

     • Polnočné čítanie (24. 5. 2019, 20 : 00 – 00 : 00) v rámci projektu My je viac ako ja  sa stretlo s úspechom. Zúčastnilo sa ho 16 aktívnych žiakov a žiačok v sprievode učiteliek Križanovej, Janákovej, Janišovej, Gabrišovej a Mercellovej za pomoci pani Holej. Čakal nás pestrý program: čítanie, rozhovory, ale aj tvorivé aktivity – maľovanie, príprava posteru, článku, či rozhlasovej hry. Kniha Trinásťroční od slovenskej spisovateľky Zuzany Štelbaskej podnietila diskusiu o podstate priateľstva, ale aj rodiny, o sociálnych sieťach či predstavách, ako bude svet vyzerať v budúcnosti. Treba povedať, že sa žiaci pustili do práce s veľkým odhodlaním a vzhľadom na pokročilú hodinu bol ich výkon úctyhodný. Nechýbalo občerstvenie, dobrá nálada, zábava či prehliadka školy. Výsledkom tohto milého podujatia je schránka dôvery, ktorá slúži na to, aby sa žiaci mohli zveriť so svojimi problémami (aj anonymne). Naším úsilím je pomôcť každému v neľahkej situácii, aby sa v škole (aj mimo nej) cítil dobre a bezpečne.

      Žiakom a organizátorom ďakujeme za vytrvalosť a príjemné zážitky. Prostredníctvom podobných mimoškolských aktivít sa môžeme nielen lepšie spoznať, ale aj vytvoriť spoločne niečo pekné a hodnotné.

      Mgr. Patrícia Gabrišová

     • Matematický klokan 2019

     • Dňa 21. marca 2019 sa prihlásení žiaci našej školy zúčastnili medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan. Dnes 22. mája 2019 sme v školskej knižnici vyhodnotili výsledky a ocenili všetkých súťažiacich. Súťaže sa zúčastnilo 63 žiakov 1. stupňa, z ktorých bolo 8 úspešných riešiteľov. Na 2. stupni súťažilo 37 žiakov, z ktorých 4 žiaci získali diplom úspešného riešiteľa. Školským šampiónom je žiak 8. triedy Janko Strieška, ktorý sa zaradil medzi 51 najlepších riešiteľov na Slovensku. Gratulujeme!

      Úspešní riešitelia:

      1.A:  Ema Blahová, Patrik Lutka, Šimon Košík

      1.B: Zoja Medovarská

      2.A: Matúš Komárek

      2.B: Aneta Pinďáková

      3.tr.: Filip Kecskés, Andrej Šuranský

       

      Školský koordinátor pre 1. stupeň: p.uč. Z. Šlepecká

      Školský koordinátor pre 2. stupeň: p.uč. P. Bulková

     • Exkurzia našich siedmakov

     • V piatok 17.5. 2019  siedmaci navštívili susedné Rakúsko. Naplánované boli 3 zástavky - Národný park Donau auen , Marchegg - pozorovanie bocianov a čokoládovňa v Kittsee. Celá exurzia mala enviromentálny charakter. Domov sme sa vrátili plný nových zážitkov.

      Mgr. Bajčíková

     • Škola v prírode - štvrtý deň

     • Deň 4.- navštívili sme základnú školu v ktorej sa vyučuje sokoliarstvo. Je to jediná škola na Slovensku s týmto zameraním. Každý žiak má svojho dravca o ktorého sa stará. V areály školy chovajú 50 dravcov, dvoch krokodílov, ary, korytnačky, kone, opice. Večer sme mali rozlúčkovú disco a tortu, kde každé dieťa dostalo diplom a medailu.

     • Škola v prírode - tretí deň

     • Deň 3.-navštívili sme hvezdáreň v Leviciach, kde sme sa dozvedeli veľa nového o planétach, vesmíre, hviezdach. Videli sme ďalekohľady, šošovkový aj zrkadlový a zahrali sa na malých astronómov.