• Absolvent našej školy najmladším poslancom
     • Absolvent našej školy najmladším poslancom

     •  Absolventi našej základnej školy, nie sú známi len na športovom poli ale aj na poli občianskom. Dvadsaťročný Martin Trepáč je najmladším poslancom trenčianskeho mestského zastupiteľstva a podľa vlastných slov aj najmladším poslancom spomedzi všetkých zastupiteľstiev krajských miest. Svoje uplatnenie v trenčianskom parlamente vidí najmä v oblasti kultúry a športu. Dobrovoľníckej práci sa venuje už niekoľko rokov, v minulom roku ocenila Rada mládeže Trenčianskeho samosprávneho kraja jeho dobrovoľnícku činnosť v kategórii Verejná voľba, kde získal prestížne ocenenie dobrovoľník roka Trenčianskeho kraja. Za dobrovoľnícke aktivity bol nominovaný aj na ocenenie v kategórii Práca s mládežou.   „Veľmi rád pomáham tam, kde je to potrebné, teší ma robiť radosť ľuďom a verím, že v dobrovoľníckej práci budem pokračovať aj ako poslanec mestského zastupiteľstva,“     zdôraznil najmladší poslanec.  Martin sme na Teba hrdí, ako na nášho bývalého žiaka našej školy. Držíme palce!!!

     • Strelecká súťaž Vianočná diabolka

     • Dňa 17..12.2018 sa konala  strelecká súťaž zo vzduchovej pušky pod názvom „Vianočná diabolka“. Zúčastniť sa jej mohli žiaci našej školy a pozvaní boli aj žiaci z CVČ Trenčín.Strieľalo sa v rámci pravidiel športovej streľby , nástrel 3 rany a 2x 5 rán na vzduchovkový terč na 10 metrov s možnosťou získania 100 bodov. Súťaž sa konala v telocvični, strelci boli rozdelení do dvoch kategórii na mladších a starších. Výsledky súťaže: mladší žiaci: 1. miesto Benjamín Trokan, 2.miesto Alex Majer a 3. miesto Patrik Minařík Starší žiaci: 1. miesto Juraj Rehor, 2. miesto Frederik Blaho, 3.miesto Ester Repová, 4. miesto Michal Jakubec , udelené aj štvrté miesto pre rovnosť bodov.

     • Vybíjaná dievčatá

     • Dňa 14.12 2018 boli dievčatá našej školy v Trenčíne bojovať o postup do krajského kola vo vybíjanej. Obsadili sme 3.miesto a postup nám ušiel len o kúsok.

      Katarína Bajčíková

     • Vianočná pošta

     • Žiaci 2.B pod vedením Mgr. Lýdie Pažítkovej, 3. pod vedením Mgr. Zuzany Šlepeckej a 4.A pod vedením Bc. Petronely Hrbáčikovej sa zapojili do projektu Vianočná pošta. Podstata spočíva v tom, že deti vyrobili vianočné pozdravy a poslali do domovov dôchodcov, pre seniorov, ktorí nikoho nemajú, aby ich potešili vianočným pozdravom. Žiaci troch tried vyrobili spolu 60 pozdravov rôznymi technikami.

     • Ukončili sme kurz korčuľovania

     • V piatok 14.12. sme ukončili kurz korčuľovania, ktorého sa mohli zúčastniť deti 1 až 3 ročníka. Deti si to naplno užívali a zažili veľa zábavy. Veľké ďakujem patri teamu z Revel sport club, ktori sa o našich malých športovcov postarali.

      Text Petra Lutková

     • Vianočný koncert žiakov ZUŠ

     • Dňa 12.12.2018 sa o 17.00 hod. v jedálni Základnej školy Andreja Bagara v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil Vianočný koncert žiakov hudobného, tanečného a literárno-dramatického odboru ZUŠ Trenčianske Teplice. Bol som sa pozrieť na nášho vnuka Maťka, ktorý účinkoval vo vystúpení tanečného odboru, ale aj na ďalšie deti, starších žiakov a študentov. Nielen ja, ale aj prítomní diváci - rodičia boli príjemne prekvapení a vystúpenia odmenili bohatým potleskom. Príjemný koncert priblížil atmosféru Vianoc, ktoré sa nezadržateľne blížia. Text a foto: Marián Hellebrand

     • Okresné kolo Technickej olympiády

     • Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do technickej olympiády. Po úspešnom absolvovaní školského kola postúpili do okresného kola 3 žiaci.

      V kategórii B: Samuel Richtarech – 7. ročník (získal 1. miesto)

      V kategórii A dvojica žiakov: Ján Strieška – 8.ročník

                                                         Matúš Hanuščin – 9.ročník ( získali 1. miesto)

      Žiaci úspešne zvládli vedomostný test a praktické zručnosti pri výrobe výrobku. Všetci postupujú do krajského kola.Blahoželáme a prajeme veľa úspechov

     • Náš žiak na MS vo florbale

     • Jakub Klobučník, bol žiakom našej školy a od štvrtej triedy hral na škole florbal. Najviac sa mu páčilo v bránke a zostal v nej dodnes - chytá na majstrovstvách sveta  vo florbale 2018 v Prahe. Je odchovancom klubu 1.FBC Florbal Trenčín, s ktorým získal tri majstrovské tituly a dva krát bol na MS juniorov. Od roku 2015 hrá v klube FBC Ostrava. Text Táňa Janíková

     • Mikulášsky stolnotenisový turnaj

     • Dnes 6.12 2018 sa na našej škole uskutočnil 2.ročník Mikulášskeho stolnotenisového turnaja. Prihlásilo sa cez 30 detí. Po vzájomných zápasoch zvíťazili tí najlepší. Gratulujeme víťazovi Jakubovi Didekovi, ktorý si zahral víťazný súboj s Martinom Pšenkom. Všetkým stolnotenistom ďakujem za účasť a krásne výkony a teším sa na daľší ročník.

      Zapísala Bajčíková

     • ....a prišiel Mikuláš

     • Žiaci prvého stupňa sa pripravovali na návštevu Mikuláša už pár dní pred jeho príchodom si nacvičovali pekné básničky o zime a Mikulášovi, pripravili si pekné mikulášske oblečenia. A nadišiel čas a Mikuláš v doprovode anjelov a čertov naozaj prišiel. Nezbední čerti všetkých naokolo vymaľovali na lícach čiernymi sadzami a anjeli zas červenými srdiečkam na líca detí.. Mikuláš sa usadil do kresla na chodbe prvého poschodia, kde sa zhromaždili žiaci a predviedli mu svoj program. Mikulášovi sa zrejme program páčil, pretože pri rozlúčke poveril chasu čertov a anjelov, aby porozdávali všetkým žiakom sladkosti  z jeho veľkého a zdá sa, že bezodného vreca. Text a foto: Karol Humaj

     • Okresné kolo streleckej súťaže

     • tDňa  4.12.2018 sa konalo okresné kolo v streľbe trojčlenných družstiev mladších a starších žiakov. Za našu školu sa zúčastnili žiaci mladšieho družstva  Peter Janák, Benjamín Trokan a Alex Majer. Za družstvo starších žiakov nastúpili Michal Jakubec, Frederik Blaho a Matúš Šípoš.

      Obe družstvá obhájili minuloročné umiestnenie a obsadili mladší žiaci tretie a starší žiaci druhé miesto. Tabuľka podrobných výsledkov bude zverejnená po jej obdržaní z Okresného CVČ. Text a foto: Karol Humaj

     • Výtvarná súťaž: Veď aj ja som záchranár

     • Dňa 3.12.2018 pri príležitosti osláv národného "Dňa čísla tiesňového volania 112"  organizoval Okresný úrad Trenčín workshop pre deti, ktorého súčasťou bolo ocenenie najlepších výtvarných prác výtvarnej súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“ na tému: „Veď aj ja som záchranár“. Na základe vyhodnotenia súťaže pozvali žiačku našej školy Líviu Škultétyovú z 2.B triedy na uvedený workshop, na ktorom jej odovzdali ocenenie za 1. miesto vo svojej kategórii. Víťazný výkres postupuje do celoslovenskej súťaže.

     • 3. miesto v speváckej súťaži Trenčianske hodiny

     • 26. novembra 2018 na 49. ročníku súťaže v speve regionálnych ľudových piesní nám žiačka našej školy Katarína Zajacová z 5. triedy vyspievala krásne 3. miesto.

      Súťaž Trenčianske hodiny zorganizovalo Mesto Trenčín v spolupráci so Základnou umeleckou školou K. Pádivého. Odborná porota hodnotila výber piesní, intonáciu a rytmus, ale i celkový umelecký dojem súťažiacich detí. 

     • Śaliansky Maťko


     • V pondelok 26.11.2018 sa v našej škole konalo školské kolo 26. ročník prednesu povestí Šaliansky Maťko. 30 žiakov súťažilo v troch kategóriách. Do okresného kola postupujú žiaci, ktorí sa umiestnili na prvom mieste vo svojej kategórii.


      Pozri výsledky TU

      Zapísala Mgr.Mária Jovanovičová, Foto: Nicolas Pánik

       

     • Výsadba

     • V rámci projektu školských ovocných sadov, pod názvom SadOVO, sme sa ako škola pripojili k zachovaniu starých a krajových odrôd hrušiek a jabloní. Po zvládnutí exkurzie v Hostětíne, mapovaní odrôd v Trenčianskych Tepliciach, školení v Zaježovej a Plodobraní, nastal okamih, ktorý bol vyvrcholením celého projektu. Dňa 16. 11. 2018 nám, do vopred pripravených jám, pomohli ovocinársky experti vysadiť ovocné
      stromy v areály našej Základnej školy. Osem stromov už sa postupne zakoreňuje v pôde. Dúfame, že ich korene budú mocné a kmeň dostatočne silný, aby v budúcnosti mohol niesť mohutnú korunu plnú šťavnatých a chutných plodov. Veľká vďaka patrí aj partii žiakov a pedagógov, ktorí pomáhali v priebehu realizácie projektu. Najviac pomohli Andrej Vaško (IX. ročník) a Ján Strieška (VIII. ročník). Počas mapovania odrôd sa pripojil aj Michal Jakubec (VII. A trieda). Samozrejme nemožno zabudnúť na pomoc pri samotnej výsadbe. Počas kopania jám a výsadby sa vystriedalo viacero žiakov z tried VII. až IX. ročníka. Ešte raz veľká vďaka. Verím, že týmto sa starostlivosť o naše ovocné poklady nekončí a spoločnými silami sa postaráme o úspešné zachovanie týchto starých a výborných odrôd. (Mgr. Martin Škrovánek)

     • Vyhodnotenie zberu gaštanov

     • Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila v spolupráci s CVČ do zberu gaštanov, ktoré budú v zimnom období slúžiť ako krmivo pre zvieratká. Vyzbierali sme viac ako 400 kg gaštanov, pričom víťaznou triedou sú tretiaci. Najlepšími jednotlivcami sú súrodenci Kahúnovci, ktorým patrí pochvala. Ujovi poľovníkovi ďakujeme za pekné ceny pre víťazov.

      Organizátor: M. Mercellová, CVČ, Text a foto: Z. Šlepecká

      .

     • Maškarný ples

     • Dňa 7.novembra 2018 sa na našej škole konali Tekvičkové slávnosti pre prvý stupeň. Veľká časť detí sa zapojila do súťaže o najstrašidelnejšiu masku, z ktorých boli vyhodnotené tri masky. Medzi tancami prebiehali rôzne hry, ktoré deťom prichystali žiačky 5.ročníka. Ku koncu sa vyhodnocovali najkrajšie vyrezávané tekvičky. O hudbu sa postarali chlapci z rozhlasového krúžku. Nálada bola výborná a všetci si akciu pochvaľovali.

     • „Ovocinárski experti“ 15.- 17.10. 2018

     • V polovici októbra sa dvaja žiaci našej školy (Ján Strieška, Andrej Vaško) zúčastnili trojdňového vzdelávacieho kurzu „Ovocinárski experti“ v centre Zaježová. Do centra prišli žiaci z 11 škôl z celého Slovenska, aby sa naučili starať o ovocné stromy a aby zasadili pár stromčekov svojím školám. Veľa sa toho naučili o starých odrodách jabloní a hrušiek, dokonca aj o sadení a strihaní ovocných stromčekov. Počas troch dní im varili vegetariánsku stravu, ktorá bola obzvlášť chutná a zdravá. No okrem učenia vytvorili tiež priateľstvá s ostatnými účastníkmi akcie. Do trojdňového kurzu samozrejme nechýbala ani ochutnávka sušených a čerstvých plodov a návšteva čajovne, v ktorej ochutnávali rôzne druhy muštu z odlišných odrôd jabĺk. Žiaci sa tiež zúčastnili prechádzky s pomológom, ktorým im ochotne poukazoval všetky stromy v areáli centra Zaježová. Taktiež mali rôzne aktivity, pri ktorých sa viac oboznamovali s odrodami plodov. Posledný deň bol deň plodobrania a v centre sa uskutočnila výstava plodov, muštovanie, ochutnávka jabĺk a rôzne športové súťaže. Obaja naši žiaci boli veľmi radi, že sa zúčastnili tohto projektu, ktorý bude naďalej pokračovať a odporúčajú ho aj ostatným žiakom.

      Zapísal : Ján Strieška VIII. ročník,    Foto: Ján Strieška, Andrej Vaško

     • Pasovanie prvákov

     • Aj tento školský rok naši prváci ukončili adaptačné obdobie na školské prostredie a povinnosti slávnostne – tradičnou akciou nazvanou PASOVANIE  PRVÁKOV, ktorá sa uskutočnila 26. novembra 2018 počas 3. vyučovacej hodiny na 1. stupni.

      Pani zástupkyňa Križanová privítala prvákov v rozprávke zvanej Škola a pán kráľ, ktorého úspešne stvárnil pán riaditeľ Šimun, pasoval kľačiacich prvákov školským pravítkom.  Pasovaniu predchádzal krátky kultúrny program, ktorý prváci nacvičili spolu so svojimi pani učiteľkami. Pasovaní prváci zložili sľub, ktorým sa zaviazali, že budú dodržiavať školské pravidlá a správať sa tak, ako sa na žiakov patrí.

      Radosť sme mali aj z prítomnosti rodičov, ktorí prišli povzbudiť svoje ratolesti v tejto slávnostnej chvíli.

      Týmto dňom boli prváčikovia prijatí do „stavu žiackeho“ a budú dostávať za svoje výkony známky ako ostatní žiaci. Držíme im palce!

      Triedne učiteľky 1. ročníka